Projekty realizowane.

Spójrzmy sobie w oczy

Spójrzmy Sobie w Oczy

Przedświąteczna Akcja Społeczna

Idea akcji: W ramach organizowanej przez nas akcji zaprosimy przechodniów, by w gorączce przedświątecznych zakupów na chwilę zatrzymali się w jakościowym spotkaniu i popatrzyli w oczy bez słów z drugą osobą.

Chcemy zwrócić uwagę na to, że w pogoni za materią często umyka nam głębsze spotkanie z drugim człowiekiem.

Dlatego tą chwilą zatrzymania wzroku, mamy zamiar zachęcać do tego, aby zwłaszcza w święta umieć się zatrzymać na zwykłym byciu z bliskimi.

Więcej…

Ośrodek

Projekt remontu ośrodka warsztatowego w lesie.

W lipcu 2022 r. otworzyliśmy oddział fundacji w cichym, spokojnym miejscu, oddalonym od zabudowań i otoczonym przez lasy. To przestrzeń blisko natury, w której ludzie będą doświadczać siebie głębiej i kontaktu z przyrodą.

Miejsce znajduje się 100 km od Łodzi i 130 km od Warszawy. Miejsce jest otoczone ze wszystkich stron lasem, co zapewnia intymność i możliwość wejścia głębiej w procesy.Sam ośrodek znajduje się na polanie, z miejscem na relaks pośród brzóz, blisko rzeczki. Dookoła latają piękne ważki, na słońcu wygrzewają się jaszczurki, a dziewiczość natury sprawia, że  odwiedzają nas łosie i sarny.

Integracja przez ruch i relaks | Інтеграція через рух і релаксацію

Integracja przez ruch i relaks

Zapraszamy osoby z Ukrainy oraz mieszkańców Łodzi do udziału w projekcie „Integracja przez ruch i relaks” (realizacja zadania publicznego we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi — Biuro Aktywności Miejskiej).
W ramach projektu można skorzystać bezpłatnie z:
🙌 warsztatu integracyjnego w oparciu o arterapię, muzykoterapię, pracę z ciałem, metodę Ruchu Autentycznego i elementy śmiechoterapii
💆‍♀️ masażu relaksacyjnego
🎼 koncertu relaksacyjnego w wykonaniu Lucjana Wesołowskiego i Renaty Sobczak w dniu 3 grudnia 2022 od godziny 18.00.
Duet “Lucyan & Rena” prezentuje muzykę opartą na motywach orientalnych. Zespół zaprezentuje program instrumentalnej muzyki relaksacyjnej.
Pakiet dla społecznych przedsiębiorców

Pakiet dla Społecznych Przedsiębiorców

W ramach projektu „Pakiet dla Społecznych Przedsiębiorców” Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 uzyskaliśmy wsparcie usług rozwojowych w postaci:

👉 Artykułu sponsorowanego w piśmie branżowym w formie wydrukowanej i online,
👉 Zakupu dwóch mat akustycznych,
👉 Wydruku rollupu,
👉 Zakupu mikrofonu,
👉 Stworzenia Key Visual.

Możemy zwiększyć zasięg naszych działań i rozpoznawalność, zdobyć nowych klientów.

Podniesie się także jakość naszych warsztatów i kursów online, podcastów.

Bardzo cieszymy się, że powstanie jakościowy materiał o wypaleniu zawodowym, który dotrze do szerokiego grona specjalistów.

Aplikacja NoStress

Aplikacja NoStress

Instytut Psychologii Stresu rozpoczął prace nad stworzeniem i wdrożeniem aplikacji mobilnej, dzięki której użytkownik będzie mógł podnieść świadomość na temat stresu i sposobów radzenia sobie z nim. Aplikacja będzie dedykowana do szerokiego grona użytkowników Internetu, zwłaszcza do ludzi młodych, zapracowanych, w trudnej sytuacji i potrzebujących wsparcia.
Mamy wizję, jak aplikacja może wyglądać oraz jakie funkcjonalności może oferować: Aplikacja w założeniu ma być bezpłatna i w języku polskim, będzie oferować proste spersonalizowane ćwiczenia, diagnozę objawów i poziomu stresu, nie trzeba będzie zakładać konta, będą dostępne filmy instruktażowe i ćwiczenia przygotowane przez nas. Jesteśmy przekonani, że wdrożenie projektu aplikacji mobilnej NoStress znacznie przyczyni się do poprawy komfortu i jakości życia użytkowników oraz wzrostu świadomości społecznej na temat stresu.

Mindfulness Online

Projekt “Mindfulness Online – regularne, bezpłatne spotkania w poniedziałki” trwa od kwietnia 2021 r do chwili obecnej. Początkowo spotkania odbywały się w każdy poniedziałek, obecnie projekt przybrał formę spotkań online, co najmniej raz w miesiącu.  W projekcie biorą udział pracownicy firm i instytucji.

#obecność #medytacja #MedytacjawCiszy #NoStress #RedukujemyStres #rozwójosobisty #spotkaniezesobą #uważność #czasnazmiany #chillout

Wsparcie Antystresowe Online

Ogólnopolski, pilotażowy projekt “Wsparcie Antystresowe” odbył się w formie online. Ze wsparcia skorzystało 28 osób (14 rodzin) od 2 do 16 listopada 2020 roku. Program cieszył się dużym zainteresowaniem, został całkowicie sfinansowany ze środków własnych oraz z naszego wolontariatu.

Po spotkaniu zarządu podjęta została decyzja o kontynuowaniu projektu w formie bezpłatnych spotkań online na kolejne lata. Serdecznie zapraszamy do udziału.

#WsparcieAntystresowe #RedukujemyStres #Uważność #CzasNaZmiany

Projekty zrealizowane

Zakup niezbędnego sprzętu.

W ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO, Priorytet 5 uzyskaliśmy wsparcie doraźne na zakup niezbędnego sprzętu do realizacji zadań statutowych. Dzięki dotacji zakupiliśmy laptop i urządzenie wielofunkcyjne. Dotychczas działający sprzęt mocno ucierpiał ze względu na dużą wilgoć w lokalu, który wynajmowaliśmy. Bardzo dziękujemy za uzyskaną pomoc. Dzięki temu mogliśmy sprawnie wrócić do realizacji działań statutowych tj. warsztatów, szkoleń, sesji (stacjonarnie i online) związanych z podnoszeniem świadomości o sposobach radzenia sobie ze stresem. Także wystawianie faktur i dokumentów księgowych stało się dla nas znów proste. Złożyliśmy kolejny projekt. Napisanie go bez sprawnie funkcjonującego laptopa nie byłoby możliwe. Możemy zajmować się także bieżącymi grafikami, które wstawiamy w mediach społecznościowych.

#PROO @narodowyinstytutwolnosci

Niskostresowa firma

Większość firm w Polsce dba poprzez programy typu Benefit czy Multisport o to, aby ich pracownicy byli nie tylko efektywni, ale i zrelaksowani.  Pracownicy  mogą korzystać z dowolnie wybranej aktywności ruchowej, co najczęściej przekłada się na zadowolenie i wydajność pracownika.

Coraz częściej firmy zwracają uwagę na kondycję psychiczną i redukcję stresu pracownika oferując przestrzenie wypoczynkowe, relaksacyjne, masaże, warsztaty czy sesje terapeutyczne, stawiając na politykę odpowiedzialnego zarządzania kapitałem ludzkim.

Jako Instytut Psychologii Stresu tworząc projekt “Niskostresowa firma” chcemy wyróżnić na Polskim rynku pracy takie firmy. Tworzymy bazę niskostresowych firm, które mogą bezpłatnie zamieścić informacje na temat działalności i udogodnień dla swoich pracowników.

#Niskostresowafirma #RedukujemyStres #CzasNaZmiany

Redukujemy Stres

Projekt „Redukujemy stres wśród osób chorych, dzieci z domów dziecka oraz osób starszych w Łodzi (Relaks jest ważny i dostępny dla każdego)” został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolnosci ze środków FIO na lata 2014-2020 do realizacji jako zadanie publiczne. Głównym celem realizacji projektu było wspieranie aktywnych form integracji społecznej poprzez działania nakierowane m.in. na: zapewnianie równych szans dla osób i grup dyskryminowanych lub poszkodowanych, w tym grup szczególnie narażonych na wykluczenie i marginalizację społeczną.

#Redukujemystres #Stres #Masaż #FIO @narodowyinstytutwolnosci

Grant na lepszy start

Zajeliśmy 2 miejsce w konkursie „Grant na lepszy Start”. Kupiliśmy nowy sprzęt dzięki środkom z konkursu, który był organizowany przez Centrum OPUS. Zakup dofinansowano ze środków zadania „Grant na lepszy start 2017”, współfinansowanego ze środków programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

#Grantnalepszystart #FIO #OPUS

Zrób Test na Stres Skip to content