Warsztat - Przeciwdziałanie Wypaleniu Zawodowemu

Harmonia w Twoim w życiu zawodowym oraz u Twoich pracowników.

 

Pomóż odnaleźć swoim pracownikom Work – Life Balance

i oddychaj pełną piersią w pracy i po pracy.

Dzięki regularnej praktyce pracownicy zminimalizują skutki długotrwałego stresu, poczują sens swojej pracy, wzrost energii

i kreatywności.

Ten warsztat skierowany jest zarówno do grup zorganizowanych w firmach, instytucjach jak i do osób prywatnych. 

MODUŁ WIEDZY

Uczestnicy poznają, czym jest wypalenie zawodowe, jakie są jego objawy i przyczyny. Uczestnicy poznają także pojęcie długotrwałego stresu.

MODUŁ ZDROWIA

Uczestnicy nauczą się zwracać uwagę na własne samopoczucie, dowiedzą się jakie korzyści niesie ze sobą higiena związana z dbaniem o zdrowie psychiczne.

MODUŁ SZCZĘŚCIA

Uczestnicy nauczą się pielęgnować w sobie poczucie szczęścia i wdzięczności. Uczestnicy także pośmieją się razem, uwalniając napięcia, ucząc się dystansu w sytuacjach wyzwaniowych, podwyższając swój poziom endorfin podczas codziennej praktyki. Poznają też ćwiczenia rozluźniające mięśnie twarzy.

MODUŁ RUCHU

Uczestnicy nauczą się jak odreagować napięcia chroniczne, poruszać w świadomy sposób, który sprawia, że ładujemy akumulatory, pogłębiamy kontakt ze sobą. Uczestnicy pogłębią kontakt ze sobą i swoim ciałem, nauczą się podążać za jego potrzebami, poruszać się w zgodzie z własnym rytmem, nauczą się także tworzyć głębsze relacje. Będzie to dla nich praktyka uważności.

MODUŁ KOMUNIKACJI

Uczestnicy nauczą się komunikować swoje zdanie, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, nauczą się też jak komunikować swoje potrzeby, wzmocnią poczucie obecności, przestrzeni, cierpliwości. Nauczą się komunikować na podstawie empatii, porozumienia bez przemocy, z przestrzeni serca.

MODUŁ MEDYTACJI

Uczestnicy poznają rodzaje medytacji: medytacja w ciszy i aktywności, dowiedzą się także w praktyce, czym jest medytacja i jak ją praktykować. Dostaną także wskazówki do tego, jak unikać częstych błędów.

MODUŁ EMOCJI

Uczestnicy nauczą się rozpoznawać i wyrażać swoje emocje, tak by nie ranić innych. Poznają też mechanizmy, które blokują ich przed świadomym wyrażaniem emocji.

MODUŁ ROZLUŹNIENIA

Uczestnicy poznają techniki oddechowe oraz relaksacyjne.

CEL:

Prewencja i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu

Większy relaks w pracy

Wzrost energii

Większe poczucie sensu w pracy

Wzrost kreatywności w pracy

Warsztat w oparciu o:

Doświadczenie (praktyczne ćwiczenia)

Prezentację technik służących przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu

Pracę w małych grupach

Ćwiczenia z komunikacji

Dyskusję moderowaną

Badania pokazują bardzo silną potrzebę uznania wypalenia zawodowego jako jednostki chorobowej.

Według badań najczęstsze symptomy tzw. wypalenia zawodowego:

– Poczucie ogólnego fizycznego i psychicznego wyczerpania.
– Brak satysfakcji z pracy i motywacji do działania.
– Długotrwałe i silne poczucie zmęczenia i braku energii, które trwa mimo odpoczynku i nie jest związane z żadną inną chorobą.
– Dodatkowo część respondentów ma też poczucie, że w pracy nic im się nie chce, brakuje im celu i motywacji do działania.

Prognozy

Ze zwolnienia lekarskiego chciałoby skorzystać, gdyby mogło, 64,1 % osób deklarujących pierwszy symptom, 60,1% – drugi i 61,2% – trzeci. I aż 73,3% osób, które doświadczają dodatkowych objawów, skorzystałoby ze zwolnienia lekarskiego, gdyby tylko miało taką możliwość.
Prognozy wskazują, że choć pracownicy nie będą mogli iść od tego roku na zwolnienie lekarskie z powodu wypalenia zawodowego, to koszty ponoszone przez pracodawców i tak będą rosły, z powodu braku wprowadzenia globalnych środków, które mogłyby pomóc pracownikowi, którego nie zawsze stać na psychologa, czy lekcje Mindfulness, czy jogi. Poza tym jeśli jest tak mocno obciążony pracą, nie ma czasu na takie dodatkowe zajęcia.

DLA KOGO?

 • Dla pracowników doświadczających długotrwałego stresu.
 • Dla pracowników pracujących pod dużą presją czasu, doświadczających dużego poziomu stresu, pod obciążeniem, przemęczonych, przepracowanych.
 • Dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę i doświadczenie na temat wypalenia zawodowego, stresu i sposobów radzenia sobie z nim.
 • Zapraszamy pracowników wszelkich branż, segmentów rynku, każdego stopnia zawodowego, niezależnie od pełnionej funkcji.

Jest to warsztat zamknięty:

 • Pracujemy zarówno w małych grupach jak i w licznych zespołach.  W małej grupie uda Ci się głębiej spotkać z różnymi wyzwaniami, dostaniesz więcej uwagi. Duża grupa pozwoli Ci spotkać się z innymi potencjałami sił, którym stawisz czoła z naszą pomocą.
 • Panuje u nas miła, przyjazna, ciepła atmosfera. Tworzymy przestrzeń, w której poczujesz się bezpiecznie i możesz się otworzyć niezależnie od ilości osób.
Zespół pracowników

KORZYŚCI Z REGULARNYCH WARSZTATÓW

w twojej firmie.

Z warsztatów skorzystali trenerzy, psychologowie, terapeuci, świadomi pracodawcy i pracownicy wiodących firm. Realizowaliśmy też projekt współfinansowany z NIW, w ramach którego obniżaliśmy poziom stresu wśród osób chorych, starszych oraz dzieci z domów dziecka.

Pracownicy uczą się dbać o swoje zdrowie psychiczne.

Pracownicy uczą się jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu.

Pracownicy uczą się jak dbać o swój relaks.

Pracownicy budują odpornośc na stres przez regularną praktykę.

Pracownicy uczą się jak zachować harmonię i równowagę w życiu zawodowym.

Pracownicy uczą się jak diagnozować sytuację kryzysową i otwarcie prosić o pomoc.

Uczestnicy rozwijają także kompetencje społeczne w zakresie zdolności budowania głębszych więzi emocjonalnych z innymi ludźmi, empatii, umiejętności dostrojenia się do stanu emocjonalnego innej osoby, inteligencji emocjonalnej.

Regularna praktyka działa na dłużej, nawet jeśli jej później nie wykonujemy, już po miesiącu zachodzą zmiany na poziomie fizjologicznym, wprowadzamy też nowe zdrowe nawyki, które stają się naturalną częścią naszego dnia i higieny osobistej.

Relaks w pracy to większa efektywność, produktywność, lepsze wyniki.

Pracownikom łatwiej komunikować swoje potrzeby.

Pracownikom łatwiej się koncentrować na zadaniach, są też bardziej twórczy, kreatywni.

Regularna praktyka wpływa na poprawę nastroju, poprawę zdrowia, integrację, budowanie głębszych więzi w pracy, co przekłada się na mniejsze koszty związane z nieobecnością pracowników, kosztami zwolnień lekarskich, czy częstą zmianą personelu.

W ten sposób także budowana jest równowaga między życiem zawodowym i prywatnym (tzw. work-life balance)

Państwa firma zyska dobry wizerunek, będąc wśród czołowych firm, które dbają o niski poziom stresu wśród pracowników (corporate wellness, niskostresowafirma)

Dostępność warsztatów online, co wpływa na bardzo elastyczną formę zajęć, bez konieczności odejścia od biurka.

Opinie

v

Alicja

“Bardzo prosto, lekko i przystępnie przedstawiona wiedza o wypaleniu zawodowym.”

v

Bartek

“Nie spodziewałem się takich efektów, jestem pod dużym wrażeniem prowadzących i narzędzi, których używają.”

v

Bożena

“Cieszę się, że mogłam się tyle dowiedzieć o sobie podczas warsztatu, to z pewnością wpłynie pozytywnie na moje miejsce pracy. Czułam się bezpiecznie i komfortowo.”

v

Sebastian

“Na początku miałem ochotę wyjść, ale w pewnym momencie poczułem, że to, co się ze mną dzieje, to typowe objawy wypalenia. Nie zdawałem sobie sprawy, że przenoszę to na swoją rodzinę i współpracowników z pokoju.”

W cenie warsztatu dostaniesz:

  • wsparcie, uwagę, wiedzę, doświadczenie dwóch trenerów;
  • udział w 2,5 godzinnym warsztacie;
  • wskazówki do dalszego rozwoju.
  ?

  Skontaktuj się z nami:

  +48 510 774 727 | +48 509 682 257

  biuro@redukujemystres.pl

  Zrób Test na Stres Skip to content