Szkolenie z Redukcji Stresu

Głęboki relaks i energia w pracy.

Szkolenie skierowane jest zarówno do grup zorganizowanych w firmach, instytucjach jak i do osób prywatnych.

Poznaj narzędzia, dzięki którym zadbasz o minimalizację skutków stresu, poprawisz kreatywność, zoptymalizujesz wyniki w pracy i w domu.

Pracujemy z małymi i dużymi grupami.

KORZYŚCI MEDYTACJI

i innych praktyk antystresowych.

“Celem medytacji nie jest pozbyć się czegoś, ale spojrzeć nieco inaczej na to co w nas jest i to czego doświadczamy.”

Redukują stres

Pomagają uczyć, jak radzić sobie w sytuacjach przeciążenia oraz jak odnaleźć spokój, harmonię i równowagę w życiu, poprzez pracę ze świadomym oddechem uwalniają napięcia, w tym napięcia chroniczne. Medytacja zwiększa aktywność lewej półkuli mózgu odpowiedzialnej za pozytywne emocje i doświadczenia emocjonalne, co przekłada się na wyższy poziom satysfakcji z życia, polepszenie samopoczucia i zmniejszenie napięcia (badanie przeprowadzone przez amerykańskiego naukowca Richarda Davidsona).

Poprawiają zdrowie

Medytacja zwiększa odporność organizmu. Grupę osób poddanych treningowi medytacyjnemu uczestniczących w programie badawczym zaszczepiono na grypę. Szczepionkę podano również osobom niemedytującym. Okazało się, że najwyższe stężenie przeciwciał miały osoby medytujące (badanie przeprowadzone przez Richarda Davidsona). Medytacja uważności łagodzi stres, redukuje objawy depresji oraz lęku (Lippincott Williams & Wilkins).

Podnoszą produktywność

Techniki te poprawiają koncentrację, uważność, to w konsekwencji prowadzi do mniejszej ilości błędów, rozwoju twórczości, kreatywności w pracy. Medytacja sprawia, że mózg, tak jak inne mięśnie staje się większy. Medytacja wpływa na wzrost tkanek kory mózgowej w częściach odpowiedzialnych za odbiór i analizę informacji z narządów zmysłów oraz podtrzymanie świadomości, skupienia, koncentracji i uwagi (badania przeprowadzone przez grupę amerykańskich badaczy m.in. z Yale i Harvard University, USA). Medytuje wiele gwiazd np. Tina Turner, ludzi biznesu takich jak Michał Kiciński z CD Projekt.

Podnoszą energię

Pobudzają równie dobrze jak kubek kawy, poprawiają krążenie, dotleniają, łatwiej przejść z trybu uśpienia do tryby działania, szybko regenerują, eliminują zmęczenie, poprawiają ogólną kondycję i sprawność, usuwają toksyny z ciała.

Poprawiają działanie mózgu

Struktura mózgu zmienia się już po ośmiu tygodniach codziennej, 30-minutowej medytacji. Największe zmiany zachodzą w hipokampie, czyli w tej części mózgu, która odpowiada za zdolność uczenia się, samoświadomość, uczucia i introspekcję (Massachusetts General Hospital, Boston, USA). Medytacja chroni przed zmianami starczymi w mózgu, a także przed demencją (Emory University, Atlanta, USA). Osoby, które medytują, lepiej zapamiętują i są w stanie przetworzyć większe ilości informacji (Harvard University, USA).

Zgrany zespół

Nauka uważności, umiejętność zatrzymywania się i kontrolowania emocji sprawia, że nasze relacje z ludźmi są bardziej empatyczne, umiemy zbudować też głębszą więź, jesteśmy też bardziej pewni siebie, umiemy być asertywni.

Przykładowy program szkolenia, w oparciu o:

Dzień 1:

MODUŁ STRESU

Zarządzanie stresem, objawy, źródła, autodiagnoza

MODUŁ ZDROWIA

Profilaktyka zdrowego kręgosłupa, ćwiczenia dostosowane do praktykowania w biurze i w domu, jak obniżyć́ stres za pomocą wibrogimnastyki i Shinrin Yoku.

MODUŁ ŚMIECHU I RUCHU

Jak uwalniać napięcia z ciała oraz jak uczyć się dystansu w sytuacjach wyzwaniowych za pomocą śmiechoterapii, psychogimnastyki wg. Aleksandra Lowena, elementów Ruchu Autentycznego, ćwiczeń rozluźniających mięśnie twarzy, ćwiczeń pomagających poczuć głębszy kontakt z ciałem. 

MODUŁ MEDYTACJI I ROZLUŹNIENIA

Przekazanie założeń medytacji Mindfulness, praktycznych wskazówek, badań pokazujących wpływ medytacji na obniżenie stresu. Przeprowadzenie praktycznych sesji Mindfulness, medytacji nakierowanych na ciszę i przestrzeń oraz technik oddechowych i relaksacyjnych.

Dzień 2:

POGŁĘBIONY MODUŁ MEDYTACJI I ROZLUŹNIENIA

Przeprowadzenie praktycznej sesji relaksacyjnej Jacobsona i Schultza i innych pogłębionych technik relaksacyjnych i medytacyjnych.

MODUŁ EMOCJI

Rozpoznawanie emocji, zarządzanie emocjami.

MODUŁ KOMUNIKACJI

Założenia prawidłowej komunikacji. Asertywność.

MODUŁ WYPALENIA ZAWODOWEGO, czyli długotrwały stres.

Czym jest wypalenie zawodowe? Objawy fizyczne, emocjonalne, przyczyny. Przeciwdziałanie zjawisku wypalenia zawodowego, wzmacnianie zasobów psychicznych.

Szkolenia szyjemy na miarę po zbadaniu Twoich potrzeb i możliwości.

Uczymy się przez:

Teorię (przekazaną w ciekawy sposób)

Prezentację narzędzi służących do redukcji stresu

Praktykę (praktyczne ćwiczenia dostosowane do grup)

Pracę w małych grupach

Dyskusję moderowaną

Materiały dla uczestników

Case Study – BHP Pulsar

O Kliencie:

Firma BHP Pulsar zajmuje się bezpieczeństwem i higieną pracy od 2005 roku. Obsługuje na stałe duże firmy i korporacje, które obejmują swoim zasięgiem całą Polskę oraz zatrudniają nawet kilka tysięcy pracowników.

Potrzeba:

 • Przeszkolenie liderów, którzy zdobędą narzędzia do redukcji stresu i będą uzupełniać swoje dotychczasowe szkolenia o moduł pracy ze stresem.

 • Dostarczenie wartościowych slajdów do prezentacji.

 • Wsparcie zespołu w obniżeniu poziomu stresu. 

Rekomendacje:

Pulsar BHP Sp. z o.o. współpracuje z Instytutem Psychologii Stresu w zakresie podnoszenia świadomości na temat stresu w pracy i sposobów radzenia sobie z nim wśród pracowników różnych firm. Na podstawie przeprowadzonego szkolenia z Redukcji Stresu dla naszych pracowników możemy potwierdzić, iż trenerzy w Instytucie Psychologii Stresu profesjonalnie, sumiennie i terminowo wywiązali się z obowiązków. Szkolenie zawierało część teoretyczną i praktyczną, co pozwoliło pracownikom zarówno na zrozumienie zagadnień jak i doświadczenie konkretnych narzędzi. Szczególnie cenimy sobie zaangażowanie i wysokiej jakości obsługę oraz otwartość na dostosowanie oferty do naszych potrzeb.”  Prezes Magdalena Dudzin BHP Pulsar

Odpowiedź:

 • Szkolenia stacjonarne z Redukcji Stresu dla zespołu liderów.

 • Prezentacja jak sobie radzić ze stresem od strony pracownika i pracodawcy.

 • Wzmocnienie szkolenia przez podcasty, materiały do Newslettera dla klientów. 

Rezultaty i korzyści:

 • Przeszkoleni pracownicy.

 • Integracja zespołu.

 • Poznanie narzędzi, którymi zespół dzieli się podczas prowadzonych szkoleń i wykorzystuje w budowaniu pozytywnych nawyków wewnątrz grupy.

 • Jakościowe materiały do prezentacji.

 • Wysłane newslettery z jakościowymi informacjami na temat stresu i wypalenia.

 • Wsparcie działu szkoleń.

 • Zadowolenie klientów BHP Pulsar, którzy dowiadują się jak radzić sobie ze stresem.

DLA KOGO?

 • Dla pracowników pracujących pod dużą presją czasu, doświadczających dużego poziomu stresu, pod obciążeniem, przemęczonych, przepracowanych jak również dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę i doświadczenie na temat stresu i sposobów radzenia sobie z nim.
 • Zapraszamy pracowników wszelkich branż, segmentów rynku, każdego stopnia zawodowego, niezależnie od pełnionej funkcji.
 • To szkolenie pomaga w obszarze rozwoju kariery zawodowej skierowane również do osób poszukujących swojej ścieżki zawodowej.

 

Opinie

Monika

“Nowe spojrzenie, warto uśmiechać się”

Gosia

“Cieszę się, że byłam na szkoleniu dla siebie.

Mam nadzieję, że jako zespół będziemy bardziej razem.”

Kinga

“Metoda Patrzenia w Oczy bardzo mi się podobała, dobre doświadczenie.”

Tomek

“Spokój, zadowolenie, porcja energii, kilka pomysłów na swój stres.”

Agnieszka

“Ogromny wachlarz narzędzi i wiedzy w pigułce nadającej się do przełknięcia duże doświadczenie prowadzących. Polecam.”

Monika

“Szkolenie uważam za ciekawe.

Różnorodność metod pozwalała na dobór odpowiednich metod dla siebie.”

“Czułam się początkowo źle, zażenowana, zawstydzona, ale później – właściwie od momentu zdjęcia okularów – zawiasy obluzowały się.

Muzyka jest dla mnie świetną formą relaksu… Końcówkę zajęć oceniam najwyżej.

Ta chwila dla siebie dała mi ogromny zastrzyk energii na drugą część dnia.”

W cenie szkolenia dostaniesz:

  • wsparcie, uwagę, wiedzę, doświadczenie dwóch trenerów;
  • certyfikat;
  • wskazówki do dalszego rozwoju;
  • materiały do rozesłania dla pracowników.
  ?

  Skontaktuj się z nami:

  Działamy na terenie całej Polski

  biuro@redukujemystres.pl

  +48 510 774 727 | +48 509 682 257

  Zrób Test na Stres Skip to content