Tantra w Pracy

Zapraszamy na warsztat prezentujący w praktyce proste narzędzia współczesnej Tantry, które możesz wykorzystać w pracy, by poczuć więcej energii w ciele.

Zapewnij swoim pracownikom zmysłowe doświadczenia, naucz ich tantrycznych technik oddechowych, pomóż im się głęboko zrelaksować, poczuć radość i przyjemność w ciele. Podczas warsztatów pracownicy poczują się odprężeni, doenergetyzują swoje ciało, nauczą się też narzędzi komunikacji. 

Czas trwania: 3 godziny

MODUŁ CIAŁA

Czucie energii w ciele.

MODUŁ RELACJI

Czucie energii w relacjach.

Dawna Tantra pochodzi z Indii i zawiera w sobie więcej mistyki i nieumiarkowania. Tantra współczesna jest prostsza i łatwiej przyswajalna. Umie łączyć dorobek Wschodu i Zachodu dając nową jakość dostosowaną do teraźniejszych czasów. Może stanowić istotny element rozwoju wewnętrznego człowieka. W skrócie chodzi o to, by otworzyć się na doświadczanie więcej życia w życiu.

 

Tantra daje nam wiele narzędzi do tego, by głębiej doświadczać życia. Jednym z tych narzędzi jest czucie energii. Na pewno trudniej będzie tym, którzy nie wierzą, że mamy w sobie coś niematerialnego, nienamacalnego, a jednocześnie to ma na nas wpływ. Warto jednak pamiętać, że narzędzia, które obecnie możemy w tantrze spotkać zostały dostosowane do potrzeb zachodniego człowieka – zwłaszcza w obszarach wstydu, wyparcia seksualności, emocji. Prekursorem tego nurtu był Osho. Także badania psychologów (Reich, Lowen), liczne odkrycia naukowe udowodniły to, co tkwiło u podstaw wschodnich systemów medycznych i filozoficznych.

Kolejne aspekty, które Tantra odsłania to przede wszystkim czucie swojego ciała. Zakłada więc, że lepszy i głębszy kontakt z ciałem, energią i emocjami jest niezbędny do odczuwania dobrostanu. Wręcz uznaje się w niej, że ciało jest bardzo duchowe i że to nasza dusza siedzi w naszym ciele i naszym zadaniem jest łączenie tych pozornych przeciwieństw. Tantra może być drogą rozwoju osobistego, istotą zrozumienia tego kim naprawdę jestem, połączenia na głębokim poziomie, czucia emocji, wibracji i energii.

KORZYŚCI MEDYTACJI

i innych praktyk antystresowych.

“Celem medytacji nie jest pozbyć się czegoś, ale spojrzeć nieco inaczej na to co w nas jest i to czego doświadczamy.”

Redukują stres

Pomagają uczyć, jak radzić sobie w sytuacjach przeciążenia oraz jak odnaleźć spokój, harmonię i równowagę w życiu, poprzez pracę ze świadomym oddechem uwalniają napięcia, w tym napięcia chroniczne. Medytacja zwiększa aktywność lewej półkuli mózgu odpowiedzialnej za pozytywne emocje i doświadczenia emocjonalne, co przekłada się na wyższy poziom satysfakcji z życia, polepszenie samopoczucia i zmniejszenie napięcia (badanie przeprowadzone przez amerykańskiego naukowca Richarda Davidsona).

Poprawiają zdrowie

Medytacja zwiększa odporność organizmu. Grupę osób poddanych treningowi medytacyjnemu uczestniczących w programie badawczym zaszczepiono na grypę. Szczepionkę podano również osobom niemedytującym. Okazało się, że najwyższe stężenie przeciwciał miały osoby medytujące (badanie przeprowadzone przez Richarda Davidsona). Medytacja uważności łagodzi stres, redukuje objawy depresji oraz lęku (Lippincott Williams & Wilkins).

Podnoszą produktywność

Techniki te poprawiają koncentrację, uważność, to w konsekwencji prowadzi do mniejszej ilości błędów, rozwoju twórczości, kreatywności w pracy. Medytacja sprawia, że mózg, tak jak inne mięśnie staje się większy. Medytacja wpływa na wzrost tkanek kory mózgowej w częściach odpowiedzialnych za odbiór i analizę informacji z narządów zmysłów oraz podtrzymanie świadomości, skupienia, koncentracji i uwagi (badania przeprowadzone przez grupę amerykańskich badaczy m.in. z Yale i Harvard University, USA). Medytuje wiele gwiazd np. Tina Turner, ludzi biznesu takich jak Michał Kiciński z CD Projekt.

Podnoszą energię

Pobudzają równie dobrze jak kubek kawy, poprawiają krążenie, dotleniają, łatwiej przejść z trybu uśpienia do tryby działania, szybko regenerują, eliminują zmęczenie, poprawiają ogólną kondycję i sprawność, usuwają toksyny z ciała.

Poprawiają działanie mózgu

Struktura mózgu zmienia się już po ośmiu tygodniach codziennej, 30-minutowej medytacji. Największe zmiany zachodzą w hipokampie, czyli w tej części mózgu, która odpowiada za zdolność uczenia się, samoświadomość, uczucia i introspekcję (Massachusetts General Hospital, Boston, USA). Medytacja chroni przed zmianami starczymi w mózgu, a także przed demencją (Emory University, Atlanta, USA). Osoby, które medytują, lepiej zapamiętują i są w stanie przetworzyć większe ilości informacji (Harvard University, USA).

Zgrany zespół

Nauka uważności, umiejętność zatrzymywania się i kontrolowania emocji sprawia, że nasze relacje z ludźmi są bardziej empatyczne, umiemy zbudować też głębszą więź, jesteśmy też bardziej pewni siebie, umiemy być asertywni.

DLA KOGO?

 • Dla pracowników pracujących pod dużą presją czasu, doświadczających dużego poziomu stresu, pod obciążeniem, przemęczonych, przepracowanych.
 • Dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę i doświadczenie na temat tantry w pracy.
 • Zapraszamy pracowników wszelkich branż, segmentów rynku, każdego stopnia zawodowego, niezależnie od pełnionej funkcji.
 • Ten warsztat pomaga w obszarze rozwoju kariery zawodowej skierowane również do osób poszukujących swojej ścieżki zawodowej.

 

Opinie

v

Maciek

“Dziękuję za cudowne chwile i cudowną technikę! I Moc odnalezienia siebie…”

v

Wojtek

“Świetny relaks można odnaleźć, naprawdę warto to przeżyć”

v

Kinga

“Metoda Patrzenia w Oczy bardzo mi się podobała, dobre doświadczenie”

v

Katarzyna

“Uważam, że prowadzący stworzyli opiekuńczy tandem, zawierający męską i żeńską energię. Wyraz pasji, powołania, misji troszczenia się o innych”.

v

Agnieszka

“Ogromny wachlarz narzędzi i wiedzy w pigułce nadającej się do przełknięcia duże doświadczenie prowadzących. Polecam”

v

Luiza

“Bardzo dobrze poczułam się po zajęciach, mogłam wyrazić siebie poprzez ruch, skierować uwagę na ciało, które było pospinane, po zajęciach poczułam ulgę emocjonalnie i rozluźniłam mięśnie, w których skumulowała się stres i złość”.

v

Kasia

“Zaskakująco, nowo, dobrze. Czuję, jakby puściło we mnie to, co od dawna trzymałam”.

W cenie warsztatu dostaniesz:

  • wsparcie, uwagę, wiedzę, doświadczenie dwóch trenerów;
  • udział w 3-godzinnym warsztacie;
  • wskazówki do dalszego rozwoju.
  ?

  Skontaktuj się z nami:

  Łódź, ul. Gdańska 76 lok. 41

  +48 510 774 727 | +48 509 682 257

  biuro@redukujemystres.pl

  Zrób Test na Stres Skip to content