“Spójrzmy Sobie w Oczy”

Przedświąteczna Akcja Społeczna – podsumowanie edycji 2022

Plac Zamkowy Warszawa

Społeczna Akcja: „Spójrzmy Sobie w Oczy” dała uczestnikom wiele wzruszeń.

Część z osób uczestniczyła w akcji przez cały czas, a część przyszła na krócej.
Dla wielu przechodniów spotkanie wzrokiem było pierwszym takim doświadczeniem, ale jak się później okazało z rozmów, czy wpisów w mediach społecznościowych, bardzo potrzebnym, ważnym, bezcennym, prawdziwym, głębokim.

Wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji, poczuli poruszenie. Wiele osób podkreślało, że dzięki akcji lądują głębiej w sobie, zwalniają tempo, czują się bliżej siebie i drugiego człowieka, czują głębszy relaks.

Niektórzy uczestnicy mówili, że zanim zdecydowali się podejść do drugiej osoby, mieli ochotę uciec i że początek był trochę krępujący, czasem trudny, ale z każdą chwilą patrzenia w oczy napięcie opadało, a bycie z drugą osobą stawało się coraz bardziej przyjemne, poruszające, bliskie, naturalne. Z pozoru obcy sobie ludzie stali się bliscy.

Uczestnicy podkreślali, że wspierające podczas akcji były słowa ambasadorów, którzy zachęcali przechodniów, mówili o swoich odczuciach, o tym, że warto w pogoni za prezentami, za materią zatrzymać się na takim jakościowym spotkaniu. Ambasadorzy, którzy byli cały czas podczas akcji to: Ilona Felicjańska Montana, Włodzimierz Dembowski znany jako Paprodziad, Magda Zientarska Maciej Zientarski i Piotr Popiacki. Niezwykłe było to, że każdy z nich był dostępny, otwarty, zaangażowany, zwracał uwagę na ważność takich spotkań. Także podczas akcji wsparli nas partnerzy: fundacja poMoc, Jogin Śmiechu Piotr Bielski i Katarzyna Burniewicz — psycholog, patrząc w oczy innym ludziom. 

Patrzenie w oczy 2022 Warszawa

Reportaż z akcji:

Poprowadziliśmy medytacje oddechowe, pomagając wylądować głębiej i poczuć się bliżej siebie i drugiego człowieka, a cały proces patrzenia w oczy uwiecznił na kamerze nasz partner Świat Alchemiczny i już wkrótce wstawimy filmowy reportaż z tej akcji.

Dziękujemy także naszemu patronowi: magazynowi psychologicznemu Charaktery oraz pozostałym ambasadorom, którzy nie mogli dojechać, ale byli z nami duchem: Wojciech Eichelberger, Joanna Zientarska i Włodzimierz Zientarski. Z przyczyn losowych nie udało się też dotrzeć naszym partnerom muzycznym Soundlove Medicine i Rafaelowi Alfaro Alvarado. Podczas wydarzenia słychać było delikatną, relaksacyjną muzykę z przenośnego głośnika, który kupiliśmy dzięki wsparciu m.st. Warszawa.

Jako organizator Fundacja Instytut Psychologii Stresu zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by jak najlepiej dopiąć wszystkie detale, zaangażować wiele osób, spotkać się z Wami, zadbać o bezpieczeństwo. Dziękujemy za wsparcie wszystkim wspierających nas i akcję.
Cieszymy się, że nie została ona obojętna i że w te święta być może więcej osób popatrzy sobie w oczy. Zauważyliśmy, że niektórzy nie zdecydowali się na patrzenie w oczy podczas akcji, ale bardzo uważnie obserwowali uczestników i być może doświadczą tego przy innej okazji, w bardziej intymnym gronie.

Ponad 580 osób odwiedziło stronę internetową akcji: www.spojrzmysobiewoczy.pl, 166 osób ściągnęło materiały edukacyjne i ulotki dotyczące redukcji stresu, a 293 osoby zrobiły test na stres.

Zachęcamy do tego, aby patrzeć sobie w oczy, nie tylko od święta. Naszym zdaniem, czas świąt to niezwykle ważny czas, by umieć dać sobie wzajemnie taką bliskość. Niemniej jednak słyszymy głosy, że fajnie jakbyśmy zorganizowali akcję, gdy jest cieplej i gdy dzień jest dłuższy, by można było zobaczyć się w świetle dnia. Najwyraźniej wypływa potrzeba organizowania takich akcji częściej, z czego bardzo się cieszymy. W planach mamy podobne akcje w ciągu roku w kolejnych miastach, a kolejną edycję przedświątecznej akcji społecznej: “Spójrzmy Sobie w Oczy”, zostawiamy na 20.12.2023 r. Do zobaczenia.

Projekt został sfinansowany przez m. st. Warszawa.

Dane Fundacji

Instytut Psychologii Stresu
Numer KRS: 0000659414
NIP: 7282813113
Adres:
Brzezińska 5/6
95-010 Stryków

Kontakt

tel. 510-774-727 Agnieszka
tel. 509-682-257 Sebastian
biuro@redukujemystres.pl
Zrób Test na Stres Skip to content