Walentynkowy warsztat “Bliskość w każdym spojrzeniu” dla par i singli, to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli Wam na odkrycie nowych sposobów na budowanie bliskości w związku lub z samym sobą.

Podczas 4-godzinnego spotkania, będziecie mieli okazję doświadczyć różnych technik, które pomogą Wam w lepszym zrozumieniu siebie i swojego partnera.

 

Filary warsztatu:

Świadomość ciała

Komunikacja

Świadomy Dotyk

Akceptacja

Obecność

Budowanie bliskości w relacjach nigdy nie było łatwym tematem.

Często mamy obraz/podświadomy pomysł tego, jak ma wyglądać dana relacja. Wchodzimy w różne role, zakładamy maski po to, by czuć się bezpiecznie lub zrealizować swoją potrzebę na dany moment. Według dr. Gabora Mate osoby, które nie otrzymały wystarczającej miłości i uwagi od swoich rodziców, często rozwijają mechanizmy obronne, które pomagają im przetrwać w trudnych sytuacjach. Prowadzi to w dorosłym życiu do problemów relacyjnych i emocjonalnych. Nie ma tam miejsca na wzajemny szacunek, tolerancję, poczucie bliskości, zaufania i miłości u obojga partnerów.

Miłość, para

Na spotkaniu chcemy się przyjrzeć, poczuć i zrozumieć jakie mechanizmy żądzą naszym życiem, po to by wyjść poza nie. Rozpoznać emocje, które są w nas i je uwolnić, poczuć swoje granice i nauczyć się je wyrażać, wzmocnić przestrzeń obecności, bezwarunkowej miłości, szersze widzenie tego, co doświadczamy w relacji z drugą osobą.
Często, gdy doświadczamy trudnych miejsc, bardzo się z nimi utożsamiamy w relacji, a tylko zyskując szerszą perspektywę, wychodząc poza „wąskie” widzenie możemy spotkać się z drugim człowiekiem naprawdę, głębiej, poczuć mądrość i naukę jaką możemy sobie nawzajem dać.
To jak widzimy Świat, wpływa na nas, na naszą psychikę, na nasz świat wewnętrzny, na nasze ciało, na naszą komunikację z drugim człowiekiem. Jeśli patrzymy na świat tylko z miejsca utożsamienia, z małego „Ja” świat często wydaje nam się wrogi, czujemy się oddzieleni, bronimy tylko swojego punktu widzenia. Jeśli nasze widzenie rozszerza się, zaczynamy widzieć i czuć przestrzeń, przestajemy postrzegać świat tylko z miejsca utożsamienia, z małego „Ja”, szerokie widzenie pozwala nam mieścić perspektywę innych osób, pozwala nam po prostu być w przepływie z Wszechświatem, drugim człowiekiem, być Obecnym

Czego doświadczysz:

Reakcje na relacje – dlaczego tak, a nie inaczej reaguję na różne sytuacje?
Szalone rozluźnienie – proste ćwiczenia.
Taniec intuicyjny w parach lub solo.
Czy oddycham? – Świadomość oddechu.
Bez kierunku – puść oczekiwania.
Jakie emocje są we mnie? – Rozpoznawanie i przyglądanie się emocjom.
Słucham czy analizuję/oceniam? Akceptacja, uczę się słuchać, a nie oceniać. Każdy z nas ma inaczej i to jest ok.
Patrzenie w oczy jako jedna z form bliskości.
Czucie ciała – czy czuję, co czuję?
Świadomy dotyk/masaż.

 

Dlaczego warto nam zaufać i wziąć udział w warsztacie?


Od wielu lat szkolimy się, w zakresie pracy z ludźmi, w tym z parami, rodzinami.

Oboje pracujemy nad sobą w terapii.

Przeszliśmy trzy staże Tantry.

Braliśmy udział w warsztatach przebudzeniowych, satsangu, medytacji np. Zen.

Razem tworzymy związek, do tego razem pracujemy i zmagamy się z codziennością życia, mamy lepsze i słabsze okresy w naszym pięcioletnim związku. Ta codzienność jest dla nas największym wyzwaniem, by razem świadomie obserwować mechanizmy, które mogą się aktywować tylko wtedy, gdy jesteśmy ze sobą 24 na dobę. Jesteśmy dla siebie nawzajem największymi nauczycielami.

 

„Jakby zastanowić się głębiej, rozebrać to na części pierwsze, trochę jak cebulę, to czy ktoś, kto nas kocha, chce nas celowo ranić? Chce celowo użyć takich słów, które wywołają w nas gniew, smutek lub inne trudne uczucia?„

Para, spacer

🗓 Kiedy: 11 lutego 2024 r. (niedziela),

🕑 Godziny: 14.00 – 18.00

⏰ Czas trwania: 4 godziny.

🕌 Gdzie: Centrum Terapii Naturalnych “Uzdrowisko” ul. Na Uboczu 22, Warszawa

Walentynkowe spotkanie “Bliskość w każdym spojrzeniu” dla Par | Warszawa

Cena dla Par

540,00 

Walentynkowe spotkanie “Bliskość w każdym spojrzeniu” dla Singli | Warszawa

Cena dla Singla

275,00 

Agnieszka Czubak

Sebastian Zboiński

Zrób Test na Stres Skip to content