Bezstresowe Prawo Jazdy

Jak pokonać stres na egzaminie na prawo jazdy?

Słyszysz swoje nazwisko i za chwilę masz wsiąść do pojazdu egzaminacyjnego.

Na kursie doskonale, wszystko Ci wychodziło, a teraz czujesz, jak trzęsą Ci się ręce, boli Cię brzuch, masz pustkę w głowie i wrażenie, że nie wykonasz nawet najprostszego polecenia egzaminatora.

To właśnie stres, który może przyczynić się do niezaliczenia egzaminu na prawo jazdy.

U

CZYM JEST STRES?

REAKCJE FIZJOLOGIOCZNE I PSYCHOLOGICZNE

z

ROZPOZNANIE MECHANIZMÓW STRESUJĄCYCH

RADZENIE SOBIE W TRUDNYCH WARUNKACH STRESOWYCH

OPANOWANIE TECHNIK ANTYSTRESOWYCH

KORZYŚCI MEDYTACJI

i innych praktyk antystresowych.

“Celem medytacji nie jest pozbyć się czegoś, ale spojrzeć nieco inaczej na to co w nas jest i to czego doświadczamy.”

Redukują stres

Pomagają uczyć, jak radzić sobie w sytuacjach przeciążenia oraz jak odnaleźć spokój, harmonię i równowagę w życiu, poprzez pracę ze świadomym oddechem uwalniają napięcia, w tym napięcia chroniczne. Medytacja zwiększa aktywność lewej półkuli mózgu odpowiedzialnej za pozytywne emocje i doświadczenia emocjonalne, co przekłada się na wyższy poziom satysfakcji z życia, polepszenie samopoczucia i zmniejszenie napięcia (badanie przeprowadzone przez amerykańskiego naukowca Richarda Davidsona).

Poprawiają zdrowie

Medytacja zwiększa odporność organizmu. Grupę osób poddanych treningowi medytacyjnemu uczestniczących w programie badawczym zaszczepiono na grypę. Szczepionkę podano również osobom niemedytującym. Okazało się, że najwyższe stężenie przeciwciał miały osoby medytujące (badanie przeprowadzone przez Richarda Davidsona). Medytacja uważności łagodzi stres, redukuje objawy depresji oraz lęku (Lippincott Williams & Wilkins).

Podnoszą produktywność

Techniki te poprawiają koncentrację, uważność, to w konsekwencji prowadzi do mniejszej ilości błędów, rozwoju twórczości, kreatywności w pracy. Medytacja sprawia, że mózg, tak jak inne mięśnie staje się większy. Medytacja wpływa na wzrost tkanek kory mózgowej w częściach odpowiedzialnych za odbiór i analizę informacji z narządów zmysłów oraz podtrzymanie świadomości, skupienia, koncentracji i uwagi (badania przeprowadzone przez grupę amerykańskich badaczy m.in. z Yale i Harvard University, USA). Medytuje wiele gwiazd np. Tina Turner, ludzi biznesu takich jak Michał Kiciński z CD Projekt.

Podnoszą energię

Pobudzają równie dobrze jak kubek kawy, poprawiają krążenie, dotleniają, łatwiej przejść z trybu uśpienia do tryby działania, szybko regenerują, eliminują zmęczenie, poprawiają ogólną kondycję i sprawność, usuwają toksyny z ciała.

Poprawiają działanie mózgu

Struktura mózgu zmienia się już po ośmiu tygodniach codziennej, 30-minutowej medytacji. Największe zmiany zachodzą w hipokampie, czyli w tej części mózgu, która odpowiada za zdolność uczenia się, samoświadomość, uczucia i introspekcję (Massachusetts General Hospital, Boston, USA). Medytacja chroni przed zmianami starczymi w mózgu, a także przed demencją (Emory University, Atlanta, USA). Osoby, które medytują, lepiej zapamiętują i są w stanie przetworzyć większe ilości informacji (Harvard University, USA).

Zgrany zespół

Nauka uważności, umiejętność zatrzymywania się i kontrolowania emocji sprawia, że nasze relacje z ludźmi są bardziej empatyczne, umiemy zbudować też głębszą więź, jesteśmy też bardziej pewni siebie, umiemy być asertywni.

Opinie

Laura

“Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Udało się za czwartym razem dzięki Wam. Bardzo pomogły mi techniki oddechowe.”

Sebastian

“Podchodziłem do zdania egzaminu jak do jeża przez 12 lat. Zaczęło się od wypadku w mojej rodzinie i stwierdziłem, że ja nie chcę nikomu zrobić krzywdy. Później pojawiła się mała wiara w siebie, czy dam sobie radę za kółkiem. Teraz wiem, że musiałem stawić się do tego lęku i do niskiej samooceny. Zdałem – Dziękuję.”

Paulina

“Prawo Jazdy kategorii B mam od 23 lat, ale od zawsze marzyłam o jeżdżeniu motocyklem, bałam się jednak czy dam sobie radę, mam już swoje lata. Trema zjadła mnie zupełnie na egzaminie. Techniki i świadomość jak powstaje stres, pomogły mi podejść do jazdy egzaminacyjnej z większym spokojem. Dziękuję.”

Prowadzisz szkołę nauki jazdy?

Chcesz zwiększyć swoją konkurencyjność?

Chcesz zwiększyć zdawalność?

Prowadzimy warsztaty grupowe.

W cenie warsztatu dostaniesz:

  • wsparcie, uwagę, wiedzę, doświadczenie dwóch trenerów;
  • udział w stacjonarnym warsztacie.
  ?

  Skontaktuj się z nami:

  Działamy na terenie całej Polski

  +48 510 774 727 | +48 509 682 257

  biuro@redukujemystres.pl

  Zrób Test na Stres Skip to content