Medytacje w Ciszy

Cisza jest tłem dla wszystkiego, co się wydarza, to z niej rodzą się różne dźwięki, słowa, kształty, zapachy.

Przestrzeń po prostu jest, jest kontrastem i miejscem dla wszystkich doświadczeń, dla ruchu, dla żywego, jest wiecznie trwającym świadkiem.

Obecność dotyka i przenika każde życie, każdy ruch, jest wieczną nieprzemijalną ostoją dla tego co przemijalne, kruche, co rodzi się i umiera.

Zapraszamy Was raz w miesiącu (w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 11:00) na praktykę 20 minutowej medytacji skoncentrowanej na przestrzeń, na ciszę.

KORZYŚCI MEDYTACJI

“Celem medytacji nie jest pozbyć się czegoś, ale spojrzeć nieco inaczej na to co w nas jest i to czego doświadczamy.”

Redukują stres

Pomagają uczyć, jak radzić sobie w sytuacjach przeciążenia oraz jak odnaleźć spokój, harmonię i równowagę w życiu, poprzez pracę ze świadomym oddechem uwalniają napięcia, w tym napięcia chroniczne. Medytacja zwiększa aktywność lewej półkuli mózgu odpowiedzialnej za pozytywne emocje i doświadczenia emocjonalne, co przekłada się na wyższy poziom satysfakcji z życia, polepszenie samopoczucia i zmniejszenie napięcia (badanie przeprowadzone przez amerykańskiego naukowca Richarda Davidsona).

Poprawiają zdrowie

Medytacja zwiększa odporność organizmu. Grupę osób poddanych treningowi medytacyjnemu uczestniczących w programie badawczym zaszczepiono na grypę. Szczepionkę podano również osobom niemedytującym. Okazało się, że najwyższe stężenie przeciwciał miały osoby medytujące (badanie przeprowadzone przez Richarda Davidsona). Medytacja uważności łagodzi stres, redukuje objawy depresji oraz lęku (Lippincott Williams & Wilkins).

Podnoszą produktywność

Techniki te poprawiają koncentrację, uważność, to w konsekwencji prowadzi do mniejszej ilości błędów, rozwoju twórczości, kreatywności w pracy. Medytacja sprawia, że mózg, tak jak inne mięśnie staje się większy. Medytacja wpływa na wzrost tkanek kory mózgowej w częściach odpowiedzialnych za odbiór i analizę informacji z narządów zmysłów oraz podtrzymanie świadomości, skupienia, koncentracji i uwagi (badania przeprowadzone przez grupę amerykańskich badaczy m.in. z Yale i Harvard University, USA). Medytuje wiele gwiazd np. Tina Turner, ludzi biznesu takich jak Michał Kiciński z CD Projekt.

Podnoszą energię

Pobudzają równie dobrze jak kubek kawy, poprawiają krążenie, dotleniają, łatwiej przejść z trybu uśpienia do tryby działania, szybko regenerują, eliminują zmęczenie, poprawiają ogólną kondycję i sprawność, usuwają toksyny z ciała.

Poprawiają działanie mózgu

Struktura mózgu zmienia się już po ośmiu tygodniach codziennej, 30-minutowej medytacji. Największe zmiany zachodzą w hipokampie, czyli w tej części mózgu, która odpowiada za zdolność uczenia się, samoświadomość, uczucia i introspekcję (Massachusetts General Hospital, Boston, USA). Medytacja chroni przed zmianami starczymi w mózgu, a także przed demencją (Emory University, Atlanta, USA). Osoby, które medytują, lepiej zapamiętują i są w stanie przetworzyć większe ilości informacji (Harvard University, USA).

Zgrany zespół

Nauka uważności, umiejętność zatrzymywania się i kontrolowania emocji sprawia, że nasze relacje z ludźmi są bardziej empatyczne, umiemy zbudować też głębszą więź, jesteśmy też bardziej pewni siebie, umiemy być asertywni.

  Żyjemy w kulturze, która jest tylko skoncentrowana na ruch, na wyścig, na dążenie, doświadczanie. Dlatego często brak nam równowagi, balansu pomiędzy tym co w ruchu i bezruchu, pomiędzy tym co dąży i tym, co nie ma celu, tym co doświadcza i „doświadczaniem nic”.

  BEZPŁATNIE W APLIKACJI ZOOM

  w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 11:00.

  Link czynny od godziny 10:55.

  Uwaga:

  W maju medytacje będą w każdy poniedziałek.

   

  Możesz skorzystać z bezpośredniego linka:

  >Zoom<

  Lub ręcznie wpisać w aplikacji Zoom:

  Meeting ID: 851 250 3002 Passcode: Hp7mjv

  ?

  Skontaktuj się z nami:

  Działamy na terenie całego kraju.

  +48 510 774 727 | +48 509 682 257

  biuro@redukujemystres.pl

  Skip to content